Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 6.83 PLN
EAN: 10151013

Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum) wegetatywny - mocno się rozkrzewia, ma kulisty pokrój. Kwiatostany mają kształt baldachimów są bardzo trwałe znacznie lepiej znoszą wilgotne lata niż odmiana generatywna. Żeniszek kwitnie długo i obficie na stanowiskach słonecznych. Lubi gleby żyzne i przepuszczalne. Czuje się doskonale na rabatach ale sprawdzi się również w gazonach i skrzynkach balkonowych.

Żeniszek jest byliną z rodziny złożonych, ale w naszych warunkach uprawia się go jako roślinę jednoroczną. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Odmiana ta rośnie na około 20-30 cm. Pędy są silnie rozgałęzione i owłosione, a liście sercowo-jajowate, lekko karbowane, również owłosione.Nieduże koszyczki kwiatowe, osadzone na szczytach pędów w baldachogronach, złożone są z kwiatów rurkowych. Kwiaty mają niebieską barwę w różnych odcieniach, bywają także brudnoróżowe lub białe. Rośliny rozmnażane przez sadzonki rozpoczynają kwitnienie na początku maja, rozmnażane przez nasiona kwitną w połowie czerwca. Żeniszek kwitnie obficie całe lato aż do pierwszych jesiennych przymrozków.


Doskonale nadaje się na kwietniki, obwódki oraz do dekoracji balkonów.

Wymagania

Żeniszek wymaga gleby lekkiej, przepuszczalnej i żyznej oraz słonecznego stanowiska. Jest bardzo wrażliwy na niską temperaturę, należy więc wysadzać go do ogrodu lub na balkon dopiero po ustąpieniu ostatnich wiosennych przymrozków