Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 6.65 PLN
EAN: 10051016

Osteospermum, stokrotka afrykańska (- osteospermum)  - roślina kwitnąca z rodziny astrowatych,  endemicznie występująca na obszarze Afryki


Charakterystyka: Pokrój zwarty, kulisty, pędy są wzniesione, rozgałęzione, osiągają wysokość ok. 30 cm. Kwiaty pojedyncze, kształtem przypominające stokrotki, o średnicy 6-8 cm, liście lancetowate.

Warunki uprawy i pielęgnacja: osteospermum należy do roślin łatwych w uprawie. Należy im jedynie zagwarantować dobre nasłonecznienie (pochodzenie z Afryki powoduje, że kwiaty najlepiej czują się na stanowisku silnie nasłonecznionym, możliwie bezwietrznym) oraz systematyczne (choć nie zbyt obfite) podlewanie. Sadzimy w glebie przepuszczalnej (dobrze jest zapewnić drenaż, żeby korzenie nie przemakały), raz w tygodniu warto dostarczyć nawozu wieloskładnikowego do roślin kwitnących bądź w momencie sadzenie dosypać do podłoża nawozu długodziałającego. Osteospermum przeznaczamy zarówno do skrzynek balkonowych, jak i na rabaty, gdzie kwitną od wiosny aż do przymrozków.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...