Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 6.83 PLN
EAN: 10151013

Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum) wegetatywny - mocno się rozkrzewia, ma kulisty pokrój. Kwiatostany mają kształt baldachimów są bardzo trwałe znacznie lepiej znoszą wilgotne lata niż odmiana generatywna. Żeniszek kwitnie długo i obficie na stanowiskach słonecznych. Lubi gleby żyzne i przepuszczalne. Czuje się doskonale na rabatach ale sprawdzi się również w gazonach i skrzynkach balkonowych.

Żeniszek jest byliną z rodziny złożonych, ale w naszych warunkach uprawia się go jako roślinę jednoroczną. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Odmiana ta rośnie na około 20-30 cm. Pędy są silnie rozgałęzione i owłosione, a liście sercowo-jajowate, lekko karbowane, również owłosione.Nieduże koszyczki kwiatowe, osadzone na szczytach pędów w baldachogronach, złożone są z kwiatów rurkowych. Kwiaty mają niebieską barwę w różnych odcieniach, bywają także brudnoróżowe lub białe. Rośliny rozmnażane przez sadzonki rozpoczynają kwitnienie na początku maja, rozmnażane przez nasiona kwitną w połowie czerwca. Żeniszek kwitnie obficie całe lato aż do pierwszych jesiennych przymrozków.


Doskonale nadaje się na kwietniki, obwódki oraz do dekoracji balkonów.

Wymagania

Żeniszek wymaga gleby lekkiej, przepuszczalnej i żyznej oraz słonecznego stanowiska. Jest bardzo wrażliwy na niską temperaturę, należy więc wysadzać go do ogrodu lub na balkon dopiero po ustąpieniu ostatnich wiosennych przymrozków 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...