Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
EAN: 10022108

Calita (calibrachoa), million bells, milion dzwonków Sunset Bicolor

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też jako million bells, milion dzwonków , wyjątkowo obficie kwitnąca, niemal zakrywająca zieloną masę liści drobnymi kwiatkami ; pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne.

Charakterystyka rośliny:

Cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty mniejsze niż w przypadku spokrewnionej z calitą surfinii czy petunii, chciaż podobne w pokroju, wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm w zależnosci od warunków uprawy oraz od odmiany.  Calita pełna Sunset  (pomarańczowo-czerwona) zakwita pełnymi, różyczkowymi kwiatkami. Odmiany pełne tworzą krótsze pędy niż odmiany o pojedynczych kwiatach.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Zaleca się sadzić je do pojemników wiszących, poniewaz kwiaty są wówczas korzystnie wyeksponowane. Należy je regularnie podlewać, chroniąć jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, a ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.