Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 6.50 PLN
EAN: 10021057

Calita (calibrachoa) million bells, milion dzwonków

- dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków. Pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny: cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty drobniejsze niż w przypadku spokrewnionej z calitą surfinii czy petunii, wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Calita pomarańczowa zakwita kwiatkami o średnicy 2-2,5 cm.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Najlepiej sadzić cality do pojemników wiszących, bo daje to rośłinie komfort wzrostu i odpowiednią ekspozycję. Należy je regularnie podlewać, chroniąc jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, a ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...