Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 8.58 PLN
EAN: 10082164

 

Cosmos, (cosmos atrosanguineus) 

kosmos czekoladowy, roślina rabatowa, której czerwonobrązowe, aksamitne kwiaty pachną czekoladą.

 Charakterystyka rośliny

kosmos czekoladowy jest spokrewniony ze znanym jednorocznym onętkiem (inaczej kosmos podwójnie pierzasty). W naszych warunkach klimatycznych nie zimuje w gruncie. Kosmos czekoladowy można uprawiać w ogrodzie i w pojemniku na balkonie. Kwitnie od lipca do września/października. Bardzo atrakcyjny dla owadów zapylających

Warunki uprawowe i pielęgnacja:

Kosmos czekoladowy nie jest szczególnie wymagający co do gleby i stanowiska. Najbardziej odpowiada mu stanowisko nasłonecznione, ale nie za silnie, powinien rosnąć w lekkim półcieniu. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, gleba żyzna, bogata w składniki pokarmowe. Może to być odpowiednio uprawiona zwykła ziemia ogrodowa. Kosmos ładnie prezentuje się w ogrodzie na rabatach bylinowych i w ogródkach skalnych.

Kosmos krwistoczerwony w polskich warunkach nie zimuje w gruncie, wymaga przezimowania w pomieszczeniu z dodatnią temperaturą. Na jesieni, po pierwszych przymrozkach, bulwy należy wykopać.

,przyciąć wyrastające z niej pędy na długość 5 – 6 centymetrów. Bulwy pozostawiamy do obeschnięcia.

 Po kilku dniach trzeba oczyścić je starannie z pozostałości ziemi, ułożyć w suchej skrzynce i przysypać trocinami. Skrzynkę stawiamy w miejscu chłodnym i ciemnym. Bulwy powinny tam pozostać do połowy maja. Po 15 – 20 maja można rośliny ponownie wysadzić do gruntu.
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...