Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 6.50 PLN
EAN: 10022085

Calita (calibrachoamillion bells, milion dzwonków

Dekoracyjna, jednoroczna roślina balkonowa, znana też pod nazwą million bells, milion dzwonków . Pochodzi z rodziny petunii, choć jest od niej bardziej trwała i odporna na warunki atmosferyczne

Charakterystyka rośliny:

Cality tworzą zwarte, półokrągłe, zwisające kępy, gęsto obsypane intensywnie wybarwionymi kwiatami; kwiaty pełne, różyczkowe,  drobniejsze niż w przypadku spokrewnionej z calitą surfinii czy petunii, wybarwione jednokolorowo, bądź dwubarwne; pędy elastyczne, osiągają długość od 20 do 60 cm; liście drobne. Calita pełna wiśniowa zakwita różyczkowymi kwiatkami o średnicy 1,5 - 2 cm.

Warunki uprawy i pielęgnacja:

Cality nadają się zarówno na stanowisko słoneczne, jak i półcieniste. Najlepiej sadzić cality do pojemników wiszących/skrzynek balkonowych, bo gwarantuje to roślinie najlepsze warunki wzrostu i prawidłową ekspozycję. Należy je regularnie podlewać, chroniąc jednocześnie przed nadmiarem wilgoci, który sprzyja rozwojowi chorób grzybowych (dlatego lepiej stosować pojemniki z podwójnym dnem albo otworami do odprowadzania nadmiaru wody). Zaleca się nawożenie roślin raz w tygodniu nawozem wieloskładnikowym. Najlepiej sadzić do ziemi lekko kwaśnej, luźnej, przepuszczalnej. Optymalny termin wysadzenia sadzonek na zewnątrz: druga połowa maja.

Cality są bardzo wdzięcznym elementem kompozycji kwiatowych, a ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba ich czyścić z pozostałości przesuszonych i przywiędłych kwiatków.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...