Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 9.50 PLN
EAN: 10082140

Perovskia łobodolistna 'Blue Spire' -charakterystyka

Perovskia to bardzo atrakcyjny, rzadko spotykany krzew, który tworzy mocno zbite karpy, dorastający do około 1 metra wysokości. Charakteryzuje się obfitym kwitnieniem, srebrzystą barwę pędów i bardzo intensywnym zapachem. Niebieskie, drobne kwiatki zebrane w duże wiechy (50 cm), pojawiają się zazwyczaj od połowy lipca do końca września. Mają one wzniesiony pokrój i tworzą dość luźne, ażurowe kępy.  Zimą, ozdobę rośliny stanowią srebrzyste pędy.

Uprawa perovskii

Lubi stanowiska słoneczne, suche, dobrze zdrenowane i średnio żyzne gleby. Doskonale sprawdzi się na skalniakach, czy wrzosowiskach. Jest mrozoodporna, ale może przemarzać w surowe zimy. Wtedy jednak wiosną szybko odbija od korzenia. Aby zapobiec przemarzaniu, w surowe zimy należy przysypać nasadę kępy np. warstwą kory. Bardzo ważne jest, aby nie sadzić tej rośliny na bardzo żyznych i wilgotnych glebach, gdyż wtedy traci ładny pokrój, a jej pędy się kładą. Perovskia jest rośliną niewymagającą, zabiegi sprowadzają się do przycięcia zeszłorocznych pędów po zimie. Roślinę można sadzić pojedynczo do doniczki o średnicy 11-12 cm, lub po 2,3 sztuki do doniczek 15-cm.  Dobrze dodać do podłoża nawóz wieloskładnikowy o spowolnionym działaniu z dodatkową zawartością żelaza.

Gdzie możemy wykorzystać perovskie

Perovskia ładnie komponuje się z trawami oraz niskimi bylinami, szczególnie tymi w żółtych barwach. Lawendowy kolor kwiatów jest szczególnie podkreślany przez ciemne tło np. zielony żywopłot iglasty. Bardzo ciekawy, nieco ażurowy pokrój sprawia, że roślina ta doskonale nadaje się do kompozycji naturalistycznych, jak również do wielobarwnych rabat.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...