Waga produktu: 1.5 kg
Realizacja zamówienia: 4 dni
Cena jednostkowa: 4.17 PLN
Wysyłka od: 20.00 PLN

Szałwia Farinacea,szałwia Farina, szałwia omączona - mocno się rozkrzewia, ma strzelisty pokrój o wzniesionych pędach. Kwiatostany mają kształt wrzecionowatych stożków podobnie jak wrzosy.Salvia farinacea kwitnie długo i obficie na stanowiskach słonecznych. Lubi gleby żyzne i przepuszczalne. Czukje się doskonale na rabatach ale sprawdzi się również w gazonach i skrzynkach balkonowych.

Znany z niezwykle długiego sezonu kwitnienia, wielokrotnie nagradzany szałwia "Amistad" (Sage) jest krzaczastą, prostą byliną o dużych, bogatych, królewskich, purpurowych kwiatach ozdobionych niemal czarnymi kalycami. Kwitnąc stale od wczesnego lata do mrozu, kwiaty są magnesem dla motyli i kolibrów. Wyrastają znacznie powyżej aromatycznych liści błyszczących, jasnozielonych, smukłych liści, które pozostają wiecznie zielone w miejscach niezamarzających.

  • Laureat prestiżowej Nagrody Ogrodowej Zasługi Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.
  • Ten delikatny bylin jest zimą odporny na strefy 8-10, dlatego jest uprawiany jako roczny w chłodniejszych strefach.
  • Rośnie do wysokości 3-5 stóp (90-150 cm) i szerokości 4-6 stóp (120-180 cm).
  • Najlepiej sprawdza się w pełnym słońcu, średnio, średnio wilgotnym, dobrze przepuszczalnym gruncie . Toleruje popołudniowy cień w gorącym klimacie. Potrzebuje osłoniętej pozycji. Odporny na suszę
  • Idealny dodatek do łóżek, obramowań lub pojemników.
  • Dość wolne od chorób i wymagające niewielkiej konserwacji. Uważaj na ślimaki, ślimaki, chrząszcze rozmarynu. Jeleń odporny .
  • Usuń kolce kwiatowe, gdy zanikają, aby przedłużyć kwitnienie.
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...