Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 4.50 PLN
Wysyłka od: 20.00 PLN

Szałwia Farinacea,szałwia Farina, szałwia omączona - mocno się rozkrzewia, ma strzelisty pokrój o wzniesionych pędach. Kwiatostany mają kształt wrzecionowatych stożków podobnie jak wrzosy.Salvia farinacea kwitnie długo i obficie na stanowiskach słonecznych. Lubi gleby żyzne i przepuszczalne. Czukje się doskonale na rabatach ale sprawdzi się również w gazonach i skrzynkach balkonowych.

Szałwia omszona 'April Night' (Salvia nemorosa) Sadzonka

Szałwia omszona to prosta w uprawie, miododajna bylina, dorastająca do ok 0,4/ 0,6 m wysokości. Ma kępiasty pokrój a jej główną ozdobą są kwiaty, z reguły niebiskie, ale można spotkać także odmiany o fioletowych, różowych i białych kwiatach.

Odmiana April Night to nowość - bardziej zwarta i kompaktowa niż inne odmiany. Kwitnie bardzo długo i intensywnie. Fioletowo-niebieskie kwiatostany przyciągają uwagę. Idealna do małych ogródków i do donic, na balkony i tarasy. Szałwia 'April Night' uprawa:

Szałwia lubi stanowisko słoneczne i przepuszczalną glebę. Podłoże nie może być zbite i gliniaste. Jest mrozoodporna i mało wymagająca. Jest także mało podatna na choroby. Jednak w okresie kwitnienia warto zasilać ją nawozem do roślin kwitnących. Jest dosyć odporna na suszę, ale regularnie podlewana będzie ładniej kwitła. Można ją rozmnażać przez podział kęp wczesną wiosną. Po kwitnieniu najlepiej ściąć nisko kępę wtedy powtórzy kwitnienie.


Szałwia 'April Night' zastosowanie:

Szałwia idealnie sprawdza się jako roślina rabatowa- można ją zastosować w wielu kompozycjach, na obwódkach. Odmiana April Night ma zwarty kulisty pokrój, a więc świetnie będzie prezentować się w donicach. Można posadzić ją z lawendą lub roślinami balkonowymi- np Lobularią i Euphorbią.