Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Cena jednostkowa: 4.17 PLN
Wysyłka od: 20.00 PLN

 Lantana (lantana camara), lantana pospolita -  jednoroczny w naszych warunkach krzew dekoracyjny z rodziny werbenowatych.

Charakterystyka rośliny: Lantana jest kilkuletnim, zielonym krzewem, pochodzi z Ameryki Środkowej. Dorasta w naturalnych warunkach do 2 metrów wysokości.Liście są lekko pomarszczone i owłosione, jajowatego kształtu, po roztarciu mocno pachną i drażnią skórę.
Lantana kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Kwiaty zmieniają barwę w zależności od zaawansowania  kwitniania.Często na jednym koszyczku kwiatowym kwiaty mają parę kolorów co czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi. Kolor zmieniają też kuliste owoce - początkowo są zielone, potem purpurowe, na końcu stają się granatowoczarne. Lantany sadzimy na rabatach sprawdzają się też świetnie jako element kompozycji kwiatowych w skrzynkach, misach, pojemnikach. Stanowią też ciekawy składnik do kompozycji z innymi roślinami.

Warunki uprawy i pielęgnacja: Lantana nadaje się na stanowisko słoneczne. Systematycznie podlewamy i nawozimy (nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących). Rośliny znoszą krótkotrwałe przesuszenie. Sadzimy w ziemi próchnicznej, przepuszczalnej, zachowując 20-25 cm odstępu między sadzonkami). Systematycznie usuwamy przekwitłe kwiatostany i suche łodygi.

Werbeny kwitną nieprzerwanie od maja do września.